Predstava ,,Sama je tražila”
Pozivamo vas na predstavu o nasilju nad ženama SAMA JE TRAŽILA, koja će se odigrati u Podgorici, u KICu “Budo Tomović” – sala Dodest, u ponedeljak 08.maja sa početkom u 20h i u Nikšiću, sala ,,Zahumlja”, u utorak 09.maja u 20h. Predstavu organizuje Sigurna ženska kuća u saradnji sa PAN teatrom iz Beograda uz podršku Programa za podrsku antidiskriminacionim i politikama rodne ravnopravnosti, koje partnerski sprovode Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i UNDP, a finansiran od strane Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.
Nasilje nad ženama je značajan problem crnogorskog društva. Zbog patrijahalnog vaspitanja, osjećaja stida, lošeg ekonomskog položaja i nedostatka informacija veliki broj žena i dalje ostaje u začaranom krugu nasilja. Naše iskustvo pokazuje da umjetnost ima jaču moć i šansu da jasnije govori o teškim temama kao što je nasilje nad ženama i utiče na promjene u društvu i društvo u cjelini.
Komad je zamišljen kao omnibus sastavljen od priča, monologa, ispovijesti i poema. Naracija se odvija u prvom licu, ali je odmotavaju pet glumica, igrajući silnike, žrtve, nameštaj, oružje, vrenje u međuljudskim odnosima i samoću. Autori priča su dramski pisci iz Srbije, Hrvatske, Irske i Švedske – Milan Marković, Jasna Žmak, Branislava Ilić, Danijela Kulezić-Vilson, Željko Hubač, Maja Pelević. Predstava je u režiji Ksenije Krnajski, a uloge tumače Branka Stojković, Olivera Viktorović Đurašković, Maja Mitić, Tijana Janković i Bojana Đurašković.
Nakon predstave predvidjen je razgovor sa publikom jer VAŽNO JE GOVORITI!
Ulaz je slobodan. Broj mjesta je ogranicen, pa vas molimo da svoje mjesto rezervišete na broj telefona 020 232 352 radnim danima od 8 do 15h.
Vidimo se u KICu, sala ,,Dodest” u ponedeljak 8.maja u 20h i u Nikšiću, sa
la ,,Zahumlja” u utorak 9.maja u 20h !